مهندسین مشاور موننکو ایران با نزدیک به نیم قرن تجربه در ارائه خدمات مهندسی، مشاوره‌ و نظارت در صنایع برق، نفت و گاز و پتروشیمی، مترو و راه آهن، مخابرات، دیسپاچینگ و اسکادا، آب و فاضلاب فعالیت می نماید.
این مهندسین مشاور در سال ۱۳۵۲ با سرمایه گذاری مشترک بین بخش خصوصی ایران و شرکت مهندسی مونترال از کشور کانادا تاسیس و در ابتدا فعالیت خود را با تمرکز در صنعت برق ایران آغاز نمود. در حال حاضر سهام‌داران عمده شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران شامل گروه مپنا، شرکتWood Groupو شرکت مشاوره مدیریت میر (متعلق به کارکنان) می‌باشند.
این مهندسین مشاور با برخورداری از نیروی انسانی متخصص و مجرب و پشتوانه‌ی علمی و تجربی شناخته شده، با استفاده از آخرین روش های فن آوری و مهندسی و استانداردهای بین‌المللی و تاکید بر اصل رضایت مشتری در چند دهه گذشته، نیازهای مهندسی و مشاوره صنعتی کشور را مرتفع و در تعاملی پایدار با کارفرمایان و شرکت های همکار، راه کارهای نوینی را جهت رفع معضلات صنایع مختلف ارائه نموده و توانسته است سهم قابل ملاحظه‌ای در بازارهای داخلی کسب نماید و موفق به ارایه خدمات گسترده تر و با کیفیت بالاتر برای مشتریان داخلی گردید. توسعه و بالندگی از طریق بازنگری اهداف، تدوین برنامه‌ها، اولویت‌بندی فعالیت‌ها و بهبود مستمر سرمشق شرکت مهندسی مشاور موننکو ایران در ۴۶ سال گذشته بوده و دستیابی به این اهداف، نیازمند ترویج فرهنگ تعالی، حفظ و بهبود ارزش‌ها و اصول اخلاقی شرکت و رعایت مسئولیت‌های اجتماعی است.
تنوع و کیفیت خدمات مشاوره مهندسی در کنار پرسنل مجرب این مهندسین مشاور، مشارکت های فرامرزی و همکاری با شرکت های برجسته بین المللی و منطقه ای ارایه خدمات مشاوره‌ای را در خارج از کشور امکان‌پذیر نموده و فرصت‌های مناسبی را جهت ارائه توانمندی های موننکو ایران در سایر کشورها پدید آورده است.


مهندسین مشاور موننکو ایران با هدف توسعه دانش فنی و انتقال فن آوری های جدید اقدام به شکل دهی همکاری های مقطعی یا بلندمدت با شرکت های معتبر بین المللی نمود و درصدد تاسیس تعدادی شرکت با مشارکت شرکتهای همکار محلی در خارج از کشور برآمد. در همین راستا، به منظور تمرکز بر بازارهای هدف خاورمیانه موفق به ثبت شرکت (Monenco Consulting Engineers (MCE در کشور عمان در سال ۱۳۸۹ و به منظور دسترسی به بازار آفریقای مرکزی در سال ۱۳۹۰ شرکت موننکو نیجریه Monenco Engineering Limited MEL) در کشور نیجریه گردید که متعاقباً تجارب و موفقیت های چشمگیری در بازار عمان کسب نمود. همچنین در سال ۱۳۹۵ با هدف دسترسی به بازار اروپا و تقویت همکاری با شرکای اروپایی اقدام به ثبت شرکت موننکو آلمان (Monenco Germany) نمود. علاوه بر آن، خدمات این شرکت مشاوره مهندسی و فعالیت های آن در خارج از کشور صرفاً به این سه کشور محدود نبوده و در کشورهای عراق و سوریه در خاورمیانه، بنگلادش، هند، کره جنوبی، تاجیکستان و قرقیزستان در شرق دور، زامبیا و کنیا در آفریقا و اتریش و فرانسه در اروپا نیز فعالیت دارد.

حوزه های فعالیت

حوزه های فعالیت این مهندسین مشاور بازه وسیعی از خدمات مهندسی، مشاوره‌ای و نظارت را شامل می‌شود که عبارتند از:

نیروگاه‌های حرارتی (سیکل ترکیبی، بخار و گازی)
انرژی‌های تجدیدپذیر (بادی، خورشیدی، برق‌آبی و ژئوترمال ) و تولید همزمان برق و بخار
تولید پراکنده
خطوط انتقال نیرو
پستهای فشارقوی
مخابرات
اسکادا، مراکز دیسپاچینگ
شبکه های هوشمند
حمل و نقل ریلی
مطالعات شبکه برق
مطالعات سیستم و انرژی
صنایع پایین دستی نفت و گاز
خطوط لوله نفت و گاز
پتروشیمی
معدن
ساختمان، معماری، سازه، راه‌سازی و شهرسازی

با وجود اینکه حوزه فعالیت های موننکو ایران بازه وسیعی از خدمات مهندسی و مشاوره ای از قبیل صنایع برق، نفت و گاز، پتروشیمی، مخابرات و دیسپاچینگ، انرژی های تجدیدپذیر و معدن می باشد و همچنین در صنایع نیروگاهی، انتقال و توزیع برق، شبکه های هوشمند و مطالعات سیستم و انرژی نیز پیشرو بوده، ولی همچنان مشتاق است تا خدمات بیشتر و متنوع تری را مانند خطوط لوله آب و گاز، راه و جاده، ریلی و ساختمان های تجاری در بازارهای هدف ارائه دهد.


خدمات مهندسی و مشاوره

خدمات مهندسی و مشاوره این مهندسین مشاور عبارتند از:

امکان‌سنجی فنی – اقتصادی طرح‌ها و پروژه‌ها
طراحی مفهومی، پایه و تفصیلی
مهندسی عمومی و فصل مشترک ها
بازبینی و صحه‌گذاری مدارک
کنترل مهندسی اسناد، فرآیندها و تجهیزات
مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل طرح‌ها و پروژه‌ها
نظارت بر مراحل اجرا، نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری
تهیه و تنظیم استانداردها، ضوابط و معیارهای فنی
مطالعات موضوعی در زمینه‌های شبکه و سیستم های انرژی
توسعه طرح های جامع
برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و انتقال دانش فنی
تهیه اسناد مناقصه و مشخصات فنی
بررسی و ارزیابی پیشنهادها
نظارت آزمون های آزمایشگاهی، میدانی و کارخانه‌ای
مشاوره سرمایه گذاری
خدمات فنی و مهندسی افزایش کارایی و بهبود بهره‌برداری از طریق بازسازی
مشاوره مدیریت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست